
Держпраці застерегла роботодавців від дискримінації працівників та шукачів роботи за віком. Так, у відомстві зауважили, що це негативне явище наразі майже настільки ж поширене, що й гендерна нерівність.
Як приймати на роботу
Прикметно, що жертвами обмежень та стереотипів можуть бути люди як молодшого, так і старшого віку. Втім, все ж найгірша ситуація з працевлаштуванням літніх людей. Так, роботодавці часто відмовляють їм через упередження щодо того, що такі працівники не здатні будуть належним чином навчатися та адаптуватися.
У Держпраці нагадали, що законодавство забороняє будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору. Водночас, якщо вам відмовили і прийнятті на роботу та ви припускаєте, що стали жертвою дискримінації, пам'ятайте: ви можете вимагати обґрунтувати відмову роботодавця, адже Кодекс законів про працю України (ст. 22) забороняє необґрунтовану відмову у прийнятті на роботу.
Зауважте: лише законодавство може встановити вимоги щодо віку, рівня освіти та стану здоров’я працівників.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.