Держпраці застерегла роботодавців від дискримінації працівників та шукачів роботи за віком. Так, у відомстві зауважили, що це негативне явище наразі майже настільки ж поширене, що й гендерна нерівність.
Як приймати на роботу
Прикметно, що жертвами обмежень та стереотипів можуть бути люди як молодшого, так і старшого віку. Втім, все ж найгірша ситуація з працевлаштуванням літніх людей. Так, роботодавці часто відмовляють їм через упередження щодо того, що такі працівники не здатні будуть належним чином навчатися та адаптуватися.
У Держпраці нагадали, що законодавство забороняє будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору. Водночас, якщо вам відмовили і прийнятті на роботу та ви припускаєте, що стали жертвою дискримінації, пам'ятайте: ви можете вимагати обґрунтувати відмову роботодавця, адже Кодекс законів про працю України (ст. 22) забороняє необґрунтовану відмову у прийнятті на роботу.
Зауважте: лише законодавство може встановити вимоги щодо віку, рівня освіти та стану здоров’я працівників.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.