Чи впливає тривалість робочого тижня на виконання нормативу?
Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу (якщо на підприємстві працює від 8 до 25 осіб — одне робоче місце). Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII (ст. 19) передбачає, що це правило актуальне для усіх підприємств, установ та організацій (зокрема, громадські об’єднання осіб з інвалідністю), а також фізичних осіб, які використовують найману працю.
Штраф за невиконання нормативу працівників з інвалідністю: огляд свіжої судової практики
Для виконання нормативу важливо, щоб місце роботи було основним для особи з інвалідністю. У Держпраці пояснили, що навіть у разі роботи на умовах неповного робочого часу норматив вважатиметься виконаним, якщо йдеться про основну роботу.
Зауважте: для розрахунку нормативів важливо правильно визначити облікову кількість працівників (так, до облікової кількості включають штатних працівників, прийнятих або переведених за ініціативою адміністрації на роботу на неповний робочий день або неповний робочий тиждень).
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Найпоширеніші запитання, які турбують роботодавців, та відповіді на них в одній статті ☟
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.