Як розрахувати норми, якщо працівник не досяг 18 років та працює неповний робочий тиждень
Кодекс законів про працю України (ст. 187) передбачає, що неповнолітні особи у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, але мають особливі пільги у сферах охорони праці, робочого часу, відпусток тощо.
Так, КЗпП (ст. 193) фіксує, що працівникам, які не досягли 18 років, встановлюють, виходячи з норм виробітку для дорослих працівників, але пропорційно скороченому робочому часу.
У Держпраці також зауважили, що для молодих працівників, які поступають на підприємство після закінчення закладів загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти, курсів, а також для тих, хто пройшов навчання безпосередньо на виробництві, в передбачених законодавством випадках можуть затверджувати знижені норми виробітку. Таке затвердження роботодавець погоджує з профспілковим комітетом.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.