Кодекс законів про працю України (ст. 38) гарантує працівникові можливість за власною ініціативою розірвати трудовий договір. Для цього потрібно за два тижні письмово повідомити роботодавця про своє рішення.
Звільнення дистанційно: чотири варіанти
Водночас у деяких ситуаціях такий термін непотрібен, і працівник може вимагати, щоб звільнення відбулося у той строк, який він вкаже у заяві. Це стосується ситуацій, коли заява про звільнення зумовлена неможливістю продовжувати роботу:
- переїзд на нове місце проживання;
- переведення чоловіка або дружини на роботу до іншої місцевості;
- вступ до закладу освіти;
- неможливість проживання в даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
- вагітність;
- догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю;
- догляд за хворим членом сім’ї, відповідно до медичного висновку, або особою з інвалідністю I групи;
- вихід на пенсію;
- прийняття на роботу за конкурсом тощо.
Під час воєнного стану так само можна розірвати трудовий договір за власною у строк, зазначений у заяві, у зв’язку із веденням бойових дій у районі розташування підприємство та наявності загрози для життя та здоров’я особи (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 4).
Єдиним винятком є виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури та примусове залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
За інформацією Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці