Дізнайтесь, чи передбачена в такому разі компенсація за невикористану відпустку

У Держпраці нагадали, що всі працівники у разі звільнення мають право на виплату грошової компенсації за всі не використані ними дні щорічної основної та додаткової (на дітей) відпусток.
Тимчасовий працівник: від прийняття до звільнення
Водночас тимчасовий характер трудових відносин жодним чином не обмежує права працівників — це ж стосується компенсацій.
Таким чином, грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки працівникам, прийнятим на тимчасові або громадські роботи за направленням центру зайнятості, нараховується так само, як і іншим.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Для певних працівників гарантоване право на отримання компенсації за частину невикористаної відпустки. Також визначено, які саме види відпусток підлягають компенсації.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Грошовій компенсації підлягають лише окремі види відпусток, передбачені трудовим законодавством. Також не для всіх категорій працівників можна замінити частину відпустки компенсацією, якщо працівник не звільняється.
Відпустка є однією з найважливіших гарантій працівника, яка забезпечує йому право на відпочинок і відновлення сил після тривалої праці. Як правильно реалізувати невикористані дні відпустки та чи актуальна у використанні щорічна основна відпустка за минулий рік? Відповідь знайдете у статті.
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті