Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю був затверджений Кабінетом Міністрів у 2023 році.
Компенсація за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю
Важливо, що цей Порядок поширюється на роботодавців, які працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи (на випадки працевлаштування осіб з інвалідністю ІІІ групи компенсація не поширюється). Йдеться про працевлаштування, починаючи з 29 серпня 2023 року.
У податковій службі пояснили, що мають на увазі під облаштуванням робочого місця:
Облаштування робочого місця — це комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.
Компенсацію надають за придбані роботодавцем допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Розмір виплат може сягати:
- 10 мінімальних заробітних плат — у разі працевлаштування особи з інвалідністю ІІ групи;
- 15 мінімальних заробітних плат — у разі працевлаштуванні особи з інвалідністю І групи.
Джерелами фінансування компенсації можуть бути кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.
Щоб отримати виплати, роботодавець повинен подати до центру зайнятості (за місцем провадження діяльності) заяву в паперовій або електронній формі та копії документів на підтвердження працевлаштування особи з інвалідністю та придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця.
Це слід зробити впродовж 90 календарних днів з моменту працевлаштування.
Після цього, протягом 10 робочих днів, ухвалюють рішення про надання компенсації. Про результати розгляду роботодавця повідомляють впродовж трьох робочих днів, і ще п'ять робочих днів може знадобитися на виплату компенсації на банківський рахунок.
За інформацією Головного управління ДПС у Житомирській області