Під час воєнного стану не застосовують норми частини 3 статті 67 і статті 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).
Норми частини 6 статті 6 Закону № 2136 під час воєнного стану обов’язкова для усіх підприємств.
Тому роботодавець не має права самостійно вирішувати, дотримувати її чи ні, зокрема, просто зробити ці дні вихідними без оплати. Адже через скасування святкових і неробочих днів у червні 2022 року змінилася розрахункова норма робочого часу. Працівники, що працюють за п’ятиденкою з понеділка по п’ятницю по 8 год при тижневій нормі робочого часу 40 год, у мирний час у червні мали б відпрацювати 159 год. Під час воєнного стану ця норма збільшилася до 176 год. Відтак, якщо працівники за наказом роботодавця не вийдуть на роботу 13 і 28 червня, вони відпрацюють на 2 дні менше, і, відповідно, отримають зарплату у червні менше, аніж зазвичай.
Які є варіанти оформлення вихідних 23 і 28 червня
| Ірина Житкова, експерт з трудових відносин |
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.