
Під час воєнного стану не застосовують норми частини 3 статті 67 і статті 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).
Норми частини 6 статті 6 Закону № 2136 під час воєнного стану обов’язкова для усіх підприємств.
Тому роботодавець не має права самостійно вирішувати, дотримувати її чи ні, зокрема, просто зробити ці дні вихідними без оплати. Адже через скасування святкових і неробочих днів у червні 2022 року змінилася розрахункова норма робочого часу. Працівники, що працюють за п’ятиденкою з понеділка по п’ятницю по 8 год при тижневій нормі робочого часу 40 год, у мирний час у червні мали б відпрацювати 159 год. Під час воєнного стану ця норма збільшилася до 176 год. Відтак, якщо працівники за наказом роботодавця не вийдуть на роботу 13 і 28 червня, вони відпрацюють на 2 дні менше, і, відповідно, отримають зарплату у червні менше, аніж зазвичай.
Які є варіанти оформлення вихідних 23 і 28 червня
 | Ірина Житкова, експерт з трудових відносин |
У виробничому календарі на квітень 2025 ви знайдете кількість робочих і вихідних днів, а також зможете легко визначити норму робочого часу у квітні 2025. Він допоможе правильно розрахувати тривалість робочого часу та не пропустити важливі кадрові звіти. Збережіть собі — зручно для планування, красиво для робочого столу! 😊
Календар кадровика допоможе точно визначити норму та тривалість робочого часу у березні 2025 року та вдало організувати робочі дні. Окрім цього, він стане у пригоді для підготовки кадрових звітів у березні 2025 року та чудово доповнить робочий стіл вашого комп’ютера
Календар допоможе легко розрахувати норму робочого часу у лютому 2025 року, спланувати графіки та врахувати важливі дати. Естетичний дизайн заставок для робочого столу стане чудовим доповненням до робочого настрою та надихатиме на продуктивність.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.