Берете на роботу учня на час канікул? Будьте обачними!

Такі працівники мають особливі пільги

Берете на роботу учня на час канікул? Будьте обачними!

На початку літніх канікул Держпраці нагадала роботодавцям основні правила влаштування на роботу неповнолітніх.

Трудові відносини з неповнолітнім

Так, Кодекс законів про працю України дозволяє громадянам працювати з 16 років (як виняток та за згодою одного з батьків можна прийняти на роботу 15-річну особу). Крім того, КЗпП дозволяє навіть працю з 14 років — для здобувачів освіти та коли йдеться про виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання (у вільний від навчання час, за згодою одного з батьків).

Для неповнолітніх працівників встановлено низку пільг. Насамперед це — скорочена тривалість робочого часу

  • 24 години на тиждень — для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул);
  • 36 годин на тиждень — для осіб віком від 16 до 18 років.

Зауважте: заробітна плата при цьому виплачується в такому ж розмірі, як і дорослим працівникам за повної тривалості робочого часу.

Прийняттю такого працівника на роботу має передувати медичний огляд. Також не забувайте, що з усіма неповнолітніми працівниками обов'язково укладають саме письмовий трудовий договір, а на підприємстві ведуть спеціальний облік працівників, які не досягли 18 років.

Використання праці неповнолітніх заборонене, коли йдеться про: 

  • нічні роботи;
  • надурочні роботи та роботи у вихідні;
  • важкі роботи;
  • роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці;
  • підземні роботи.

Працівники молодше 18 років також мають пільги стосовно відпусток: так, щорічний перепочинок надається у зручний для працівника час та триває 31 календарний день.

За інформацією Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4874

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4145

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді