Компенсація за працевлаштування безробітних: як це працює

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Право на виплати надається лише за певних умов

Компенсація за працевлаштування безробітних: як це працює

У 2023 році Кабінет міністрів затвердив Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця та Порядок компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця. Ці документи передбачають можливість отримати допомогу у разі працевлаштування офіційно зареєстрованих безробітних (з дотриманням певних вимог).

Компенсації роботодавцям за працевлаштування зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості

Так, компенсація передбачена для:

  • роботодавців, які:
    • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
    • впродовж 12 місяців з дня укладення трудового щомісяця виплачують працевлаштованій особі зарплату у розмірі щонайменше трьох мінімальних;
  • роботодавців, які одночасно: 
    • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них зареєстрованих безробітних шляхом укладення трудового договору;
    • є суб’єктами малого підприємництва.

Компенсація роботодавцям фактичних витрат становить 50% нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць. Її виплачують, якщо рівень зарплати особи не зменшується. Так само не повинно відбуватися зменшення штатної чисельності працівників або фонду оплати праці.

Така компенсація розрахована на 12 місяців після прийняття особи на роботу.

Що ж до суб’єктів малого підприємництва, то вони мають право на допомогу у разі працевлаштування за направленням центру зайнятості зареєстрованої безробітної ососби на нове робоче місце строком не менш ніж на два роки.

При цьому компенсацію виплачують впродовж наступних двох років за кожен непарний місяць роботи (загалом 12 місяців). 

Якщо в цей період працівника звільнять за угодою сторін або ж у разі змін в організації виробництва і праці, зберегти право на компенсацію можливо, якщо на це робоче місце працевлаштувати іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості до закінчення дворічного терміну. Зробити це потрібно швидше, ніж за 60 днів. В іншому разі усі виплачені кошти потрібно буде повернути до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (або ж до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю).

Зауважте: зареєстрованого безробітного можна працевлаштувати з виплатою компенсації за нього один раз на п’ять років (якщо в цей час він не був працевлаштований будь-яким роботодавцем з наданням йому компенсацій).

За інформацією Головного управління ДПС у Житомирській області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
467557

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
33909

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді