Роботодавець не погоджується на звільнення за власним бажанням, бо в заяві немає дати: що робити?

Підкажемо, як працівник у такому разі може відстояти право звільнитися

Роботодавець не погоджується на звільнення за власним бажанням, бо в заяві немає дати: що робити?

Працівники мають право розірвати трудовий договір за власним бажанням, письмово попередивши про це роботодавця за два тижні. 

Як звільняти з роботи

Крім того, Кодекс законів про працю дозволяє звільнення з ініціативи працівника і раніше. Так, звільнення у визначений самим працівником термін відбувається у разі неможливості продовжувати роботу з таких причин:

  • переїзд на нове місце проживання; 
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; 
  • вступ до закладу освіти; 
  • неможливість проживання у певній місцевості (згідно з медвисновком); 
  • вагітність
  • догляд за дитиною до досягнення нею 14 років (або за дитиною з інвалідністю); 
  • догляд за хворим членом сім’ї (згідно з медвисновком) або особою з інвалідністю I групи; 
  • вихід на пенсію
  • прийняття на роботу за конкурсом тощо.

Так само звільнення відбувається у строк, вказаний у заяві, у разі ведення бойових дій у районі розташування підприємства та наявності загрози для життя і здоров’я особи. Єдиним винятком у такій ситуації є примусове залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану або до робіт на об’єктах критичної інфраструктури (відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Зазначення дати у заяві про звільнення важливе, коли йдеться про звільнення з поважних причин саме у термін, який означає працівник.

Втім, якщо особа забула вказати дату звільнення, проте письмово попередила керівництво за два тижні, роботодавець не має підстав відмовляти у розірванні трудового договору. Єдине, що потрібно в такому разі для звільнення — підтвердження волевиявлення працівника (заява), а відлік двотижневого терміну слід розпочинати з наступного дня після її надання (попередження).

У разі порушень з боку роботодавця працівники можуть подати скаргу до Державної служби з питань праці, центрального органу виконавчої влади, у функціональному підпорядкуванні якого перебуває роботодавець, до органів місцевого самоврядування або ж до профспілки.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16441

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
46136

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
665638

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
298286

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
262360

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді