У працівника накопичились відпустки: надавати чи ні?

Підкажемо, чи варто відмовляти працівникові через воєнний стан

У працівника накопичились відпустки: надавати чи ні?

Державна служба з питань праці пояснила, чи може роботодавець надавати під час воєнного стану відпустки, які накопичилися у працівнкиів а попередні роки.

Як надавати відпустки в умовах воєнного стану

Так, у відомстві наголосили, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 12) надає керівникам право відмовляти у наданні невикористаних днів щорічної відпустки. Втім, це є саме правом, а не обов'язком, тож, якщо ніщо не заважає надати працівникові час відпочинку за попередні періоди, роботодавець може це зробити.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Статті за темою

Усі статті за темою

Складіть заяву на відпустку за зразком

Черговість надання щорічних відпусток працівникам визначається графіками відпусток, які роботодавець затверджує наприкінці кожного року, доводячи до відома усіх працівників.
98488

Як замінити працівника на період відпустки

Працівник йде у відпустку, але робота не може чекати на його повернення. Як правильно замінити тимчасово відсутнього працівника на період відпустки, зокрема, головного бухгалтера, читайте у статті.
16562

Заява на матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки

Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
108193

Правила визначення тривалості щорічної відпустки для різних категорій працівників

Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
49964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді