На період дії воєнного стану конкурсний відбір керівників, голів виконавчих органів та членів наглядових рад держпідприємств не проводитимуть.
Дистанційна робота під час воєнного стану: особливості оформлення
Суб’єкт управління об’єктами державної власності призначатиме на посаду керівників, голів виконавчих органів та членів наглядових рад суб'єктів господарювання, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів яких за даними останньої фінансової звітності або річний розмір чистого доходу яких перевищує 200 млн. грн, а також особливо важливого для економіки підприємства, вартість активів якого за даними останньої фінансової звітності перевищує 2 млрд. грн або річний розмір чистого доходу якого перевищує 1,5 млрд. гривень, після того, як кандидатури погодить КМУ. Строк призначення у такому випадку не перевищуватиме строку дії воєнного стану та трьох місяців після того, як його припинять або скасують.
Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати
Це рішення не стосується проведення конкурсного відбору членів наглядових рад приватних акціонерних товариств, а також членів наглядових рад державних банків.
Суб’єкти управління зобов’язані:
- провести конкурсний відбір керівників, голів виконавчих органів та членів наглядових рад суб’єктів протягом трьох місяців після того, як воєнний стан припинять або скасують;
- подавати щомісяця Мінекономіки інформацію про призначення керівників та голів виконавчих органів, а також про призначення членів наглядових рад держпідприємств.
- до Положення про порядок укладання контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, при найманні на роботу, затвердженого постановою КМУ від 19.03.1993 № 203;
- до постанови КМУ «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» від 03.09.2008 № 777. Зокрема, до Порядку проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки додали перелік особливо важливих для економіки суб’єктів господарювання державного сектору економіки, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі, призначення керівників та членів наглядових рад яких здійснюється за участю комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри,
за матеріалами Урядового порталу