Дистанційна робота під час воєнного стану без письмового трудового договору: чи правомірно

У мирний час роботодавець зобов’язаний укладати з дистанційними працівниками письмові трудові договори. Як правильно оформити «дистанційку» в умовах війни, роз’яснила експерт МCFR Кадри

Дистанційна робота під час воєнного стану без письмового трудового договору: чи правомірно

Все, що сьогодня має знати кадровик про роботу в умовах війни

За мирних часів стаття 24 КЗпП вимагає укладати з працівником-дистанційником письмовий трудовий договір. Типова форма трудового договору про дистанційну роботу затверджена наказом Мінекономіки від 05.05.2021 № 913-21.

Водночас на час загрози поширення епідемії та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру дистанційну роботу можна запровадити наказом/розпорядженням (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП), — роз'яснила експерт Експертус Кадри Олена Петровська у червневому номері журналу «Кадровик-01».

Нагадаємо, що воєнний стан в Україні продовжено до 23 серпня 2022 року.

Отже, поки діятиме воєнний стан, достатньо видати наказ про дистанційну роботу на період воєнного стану й до початку його дії ознайомити працівників. Повідомляти працівників про таку зміну умов праці за два місяці не потрібно, — зауважила пані Олена.

Ірина Федорова,
головний редактор порталу «Кадровик-01»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4896

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71974

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді