Відпустка з вагітності та пологів: тривалість та особливості надання

Дізнайтесь, як працівниця може розподіляти тривалість відпустки

Відпустка з вагітності та пологів: тривалість та особливості надання

Оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами надається жінкам на підставі медичного висновку. Її тривалість стандартно становить 126 днів, але у разі народження двох і більше дітей або ускладнення пологів збільшується до 140 днів.

Чи повинен роботодавець переносити відпустку з вагітності та пологів за заявою працівниці  
За замовчуванням дні відпустки розподіляють так: 

  • 70 календарних днів — до пологів;
  • 56 календарних днів (або 70 — у разі багатоплідної вагітності чи складних пологів) — після пологів (з дня пологів).

Зауважте:  Закон України «Про відпустки» (ст. 17) дозволяє жінкам за власним бажанням перенести потрібну кількість днів допологової частини відпустки на період після пологів (за відсутності медичних протипоказань).

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11828

Наказ на відпустку без збереження заробітної плати

Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
167565

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512131

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
21534

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді