Табель обліку використання робочого часу: як довго зберігати?

Автор
член Центральної експертно-перевірної та Нормативно-методичної комісій Державної архівної служби України
У деяких випадках термін зберігання може сягати 75 років

Табель обліку використання робочого часу: як довго зберігати?

Строки зберігання документів визначає обов’язковий для всіх підприємств, незалежно від їх форми власності, нормативно-правовий акт — Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, із зазначенням строків зберігання документів, що затвердив Мін’юст наказом від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік № 578/5).

Які строки зберігання табеля обліку використання робочого часу

Перелік № 578/5 встановлює строк зберігання для табелів — один рік (ст. 408 Переліку № 578/5). Його строк зберігання не змінився у зв’язку зі змінами, які Мін’юст уніс наказом від 04.01.2024 № 40/5 до Переліку № 578/5.

Водночас табелі, наряди працівників, задіяних у шкідливих умовах праці, зберігають 75 років (ст. 445 Переліку № 578/5). Табелі робочого часу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, також зберігають 75 років (ст. 685 Переліку № 578/5). Якщо не табелюєте таких працівників окремо, а включаєте до зведеного табеля, зберігайте табель 75 років. Якщо запровадили окремий табель для працівників, які працюють у шкідливих умовах або які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зберігайте його 75 років, а інші табелі — не менше одного року.

Зауважимо, що строк зберігання документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролювальні органи, зокрема дозвільні документи, становить 1095 днів, тобто три роки (пп. 44.3.4 ст. 44 ПК). З огляду на цю вимогу Податкового кодексу України, доцільно зберігати й табелі працівників, крім задіяних у шкідливих умовах праці, не менше трьох років.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
64178

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
75403

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
435373

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — досить поширене явище на практиці. Однак, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають низку питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Тож розглянемо умови та порядок, за яким застосовується підсумковий облік робочого часу
39072

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді