Підкажемо, чи варто дочекатись кінця відпустки, щоб перевести працівника на іншу роботу
Переведення — це доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.
Таке тлумачення міститься у постанові Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» (п. 31).
Чи можна перевести на іншу посаду під час відпустки
Переведення без згоди працівника допускається лише у виняткових випадках (згідно з Кодексом законів про працю, ст. 33, ч. 2). Загалом же для цього потрібна згода особи.
Водночас трудове законодавство не встановлює заборон для переведення на іншу посаду працівників, що перебувають у відпустці. Втім, у Держпраці все ж радять перевести працівника на нову посаду з першого дня після виходу з відпустки.
У відомстві додали, що таке переведення не буде порушенням, адже і до, і після переведення за працівником зберігатимуть робоче місце.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.