Хто не сплачує адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць з працевлаштування осіб з інвалідністю

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Закон № 875 містить єдину підставу

Хто не сплачує адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць з працевлаштування осіб з інвалідністю

СКАЧАТИ

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875), зокрема, у статті 19, встановлює норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі — роботодавець) у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Роботодавці у яких середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша за встановлений статтею 19 Закону № 875 норматив, щороку сплачують Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (далі — Фонд) адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати у відповідного роботодавця, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю (ч. 1 ст. 20 Закону № 875).

Фонд у листі від 12.07.2024 № 08/13-2181/13 зазначив, що норми Закону № 875 не встановлюють підстав, за яких роботодавець може бути звільнений від обов’язку виконувати норматив.

Єдину підставу, щоб звільнити від сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу передбачає стаття 20 Закону № 875. Це повне утримання підприємства, установи і організації за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Хто не сплачує адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць з працевлаштування осіб з інвалідністю

СКАЧАТИ

Ірина Матійко

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3675

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15005

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді