Робота під час відпустки для догляду за дитиною до 3 років: можливо чи ні?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За певних умов законодавство дозволяє поєднувати роботу з відпусткою

Робота під час відпустки для догляду за дитиною до 3 років: можливо чи ні?

Кодекс законів про працю України та Закон України «Про відпустки» передбачають, що особи, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома під час перебування у відпустці. Такими особами можуть бути мати, батько, бабусі чи дідусі або ж інші родичі, які фактично здійснюють догляд за дитиною, а також усиновлювачі та опікуни, прийомні батьки чи батьки-вихователі.

Чи може бабуся оформити відпустку для догляду за дитиною до трьох років, якщо батьки дитини — приватні підприємці

Одночасно КЗпП передбачає, що роботодавець зобов'язаний задовольнити прохання вагітної працівниці (або працівниці, що має дитину до 14 років, дитину з інвалідністю чи здійснює догляд за хворим членом сім’ї) про встановлення неповного робочого часу.

В такому разі оплату праці проводять пропорційно до відпрацьованого часу (або залежно від виробітку), а в табелі обліку робочого часу зазначають кількість фактично відпрацьованих годин.

Чи може жінка працевлаштуватися під час допологової відпустки

Зауважте: у заяві про достроковий вихід на роботу на умовах неповного робочого часу потрібно зазначити дату, з якої працівниця хоче стати до роботи.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час? Чим, окрім підстав, відрізняється відпустка по вагітності та пологах і навчальна відпустка? Відповіді — у статті.
50898

Наказ про вихід на роботу у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною до трьох років: зразок

Вихід працівниці на роботу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформлювати наказом роботодавця необов’язково, але іноді доцільно.
140645

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
47701

Заява про переривання декретної відпустки

Заява про вихід з декретної відпустки — це офіційний документ, який працівниця подає роботодавцю для переривання декретної відпустки та повернення на роботу. Що має містити зразок заяви про вихід з декретної відпустки? Коли та ким подається зразок заяви про вихід з декретної відпустки достроково? Де знайти зразок заяви про переривання відпустки для догляду за дитиною? Відповіді на ці питання та зразок заяви про вихід на роботу з декретної відпустки — у статті.
92539

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
50967

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді