
Держпраці закликала роботодавців не допускати порушень стосовно розрахунку з працівниками при звільненні, адже в такому разі порушникам доведеться мати справи з інспекторами відомства.
Як виправити, якщо затримали розрахунок при звільненні
Так, тут повідомили, що в аналогічній ситуації, коли з працівником не провели повного розрахунку, особа звернулася по допомогу до інспекторів (перед цим працівник подав заяву на звільнення за власним бажанням, а роботодавець задовольнив її), і вже після бесіди з посадовцями Держпраці роботодавець виплатив кошти належним чином.
У відомстві нагадали, що непроведення розрахунку суперечить Кодексу законів про працю (ст. 116) та є порушенням, за яке передбачена відповідальність.
За інформацією Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.