
Надання працівникам одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів передбачене Кодексом законів про працю України (ст. 77-3).
Як надавати відпустки в умовах воєнного стану
Таку відпустку надають одній з перелічених осіб:
- батькові дитини;
- чоловікові, дружина якого народила дитину;
- іншим родичам (якщо мати або батько дитини є одинокими).
Важливо, що заяву про відпустку слід подати не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Зробити це можна навіть тоді, коли працівник звільнився та вже працевлаштувався на інше підприємство — в такому разі потрібно додати довідку про те, що відпустку не використали на попередньому місці роботи.
Переносити відпустку на період після закінчення дії воєнного стану не можна.
Водночас роботодавець може відмовити працівникові у наданні відпустки, якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.