Договір про стажування має низку особливостей та відмінностей від трудового договору. Так, стажування у роботодавця відбувається у вільний від навчання час і на стажиста не покладається обов’язок суворого дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.
Чи може працівник стажуватися на іншому підприємстві
Тривалість роботи під час стажування не повинна перевищувати тривалості робочого часу для відповідної категорії працівників. У договорі про стажування встановлюється режим роботи, однак облік робочого часу стажиста не здійснюється.
Предметом трудового договору є зобов'язання працівника виконувати визначений обсяг робіт.
Підставою для нарахування оплати за виконання професійних робіт стажистом є щомісячний підписаний акт здавання-приймання робіт (п. 7 Типового договору про стажування).
Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки. Відомості про проходження стажування вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, встановленому Пенсійним фондом України.
Після закінчення стажування працівнику видається висновок про його результати, в якому зазначаються виконані роботи, оцінка якості їх виконання, а також характеристика професійної компетентності, особистих та ділових якостей стажиста.
Строк стажування не може перевищувати шести місяців, згідно п. 6 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку укладення договору про стажування здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти у роботодавця і Типової форми договору про стажування здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти у роботодавця» від 16.01.2013 р. № 20 від 17 лютого 2023 р. № 146. Однак дія договору може бути продовжена на період відсутності стажиста з поважної причини за наявності підтвердних документів (п. 17 постанови № 146).
За інформацією