Донор здав кров під час щорічної відпустки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Чи продовжувати відпустку ще на один день

Працівник став донором під час відпустки: чи можливо її продовжити

Працівник, що став донором, має право на звільнення від роботи у день здачі крові зі збереженням зарплати згідно із Законом України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30 вересня 2020 року № 931-ІХ.

Увільнення від роботи та дні відпочинку донору. Пам’ятка

За бажанням працівника цей день можна приєднати до щорічної відпустки. У разі донації крові у період щорічної відпустки така відпустка продовжується на один день.

Якщо в день донації працівник був залучений до роботи або несення служби, йому за бажанням надається інший день відпочинку.

Підставою для звільнення від роботи, навчання або служби є довідка, видана донору за місцем медичного обстеження чи донації крові за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що реалізує політику у сфері охорони здоров’я.

Керівники підприємств, командири військових частин зобов’язані безперешкодно відпускати з місця роботи, служби або навчання осіб, які виявили бажання стати донорами крові у дні відповідного медичного обстеження і донації крові.

Виключення складають випадки, коли відсутність донора на його робочому місці в ці дні може призвести до загрози життю чи здоров’ю людей, до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку, до значної матеріальної шкоди або інших тяжких наслідків.

Працівника відпускають на підставі заяви, поданої керівництву не пізніше як за один робочий день до дня донації крові. Законодавством безпосередньо не визначено форму такої заяви, тому вона може бути довільною. 

За інформацією 

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила визначення тривалості щорічної відпустки для різних категорій працівників

Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
61582

Відкликання працівника з відпустки

На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
84052

Відпустка на весілля

Весілля — одна з найважливіших подій у житті людини, і в цей період багато хто прагне отримати вільний час для підготовки, святкування та подорожі. Рішення — відпустка у зв’язку з весіллям. У яких випадках надається відпустка без збереження заробітної плати у зв’язку з одруженням? Чи можлива оплачувана відпустка на одруження? Як скласти наказ про надання відпустки у зв’язку з одруженням? Чи передбачена така відпустка для одруження військовослужбовців? Дізнайтесь усі нюанси, які охоплює відпустка на весілля у цій статті. Закон не обіцяє молодятам міцного шлюбу — тут все залежить від них самих, проте гарантує відпустку.
65926

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
210134

Як мотивувати себе та працівників працювати після відпустки

Повернення до роботи після відпустки часто дається важко як звичайним працівникам, так і керівникам. Навіть найвідданіші своїй справі люди можуть відчути апатію, втрату ритму або так звану «післявідпускну депресію». Цей стан є абсолютно нормальним, але якщо не приділити йому увагу, він може негативно вплинути на продуктивність, атмосферу в колективі та загальний настрій на роботі. Тож як налаштувати себе на роботу після відпочинку та що робити після відпустки, щоб не вигорати — у статті.
122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді