Якщо працівник на момент подання заяви на соціальну відпустку не відпрацював жодного дня у робочому році, бо перебував у простої, щорічних оплачуваних або неоплачуваних відпустках, він все одно має право на соціальну відпустку згідно із ст. 19 Закону України «Про відпустки» № 504.
Лікарняний та щорічна відпустка, додаткова соціальна відпустка на дітей. Шпаргалка
Також при звільненні такому працівнику мають виплатити грошову компенсацію за всі невикористані дні додаткової соціальної відпустки.
Соціальна відпустка має тривалість 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України). Вона надається:
одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, дитину з інвалідністю, або батькам, які усиновили дитину;
матері або батьку особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
одинокій матері;
батьку дитини з інвалідністю I групи, який виховує її без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
особі, яка взяла під опіку дитину з інвалідністю підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків.
Чинним законодавством не заборонено надання соціальної відпустки тому з батьків дітей, хто претендує на її отримання, якщо він на момент подання заяви з якихось причин не відпрацював жодного календарного дня у цьому році.
Також законодавство не містить норм, що забороняють надання додаткової оплачуваної відпустки одному з батьків дітей, інший з яких знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це стосується також і права на виплату компенсації за всі невикористані дні такої відпустки у разі звільнення.
Чинним законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівників, які мають дітей.
За інформацією