
Штатний розпис — це письмовий внутрішній документ підприємства, що визначає його організаційну структуру, найменування професій, чисельність персоналу й оклади для кожної посади.
Законодавство не містить прямої вказівки на те, що роботодавець обов'язково повинен складати та затверджувати штатний розпис. Але для унормування кадрової роботи штатний розклад має бути.
Мінфін змінив форму штатного розпису
Новий штатний розпис або зміни до нього затверджують наказом. Обов’язково потрібно зазначати в наказі дату, з якої починає діяти новий або змінений штатний розпис.
Для внесення змін до штатного розпису профспілки необхідно спочатку оформити рішення Президії та Ради відповідно до їх повноважень, а потім на підставі цих рішень видати наказ щодо затвердження штатного розпису або змін до нього.
Законодавство не встановлює кількість та періодичність, із якою можна вносити зміни до штатного розпису протягом року.
Роботодавець зобов’язаний попередити працівників про зміни до штатного розпису у разі, якщо вони пов’язані зі змінами істотних умов праці (ст. 32 КЗпП України). Під зміною істотних умов праці мають на увазі зменшення розміру посадових окладів, тарифних ставок, окладів, розрядів, класів, назви посади.
У мирний час попередити працівників потрібно не пізніше, ніж за два місяці до змін. Під час дії воєнного стану попередити необхідно до запровадження змін.
За інформацією
Федерації професійних спілок України
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.