Що робити, якщо неправомірно відмовили у прийнятті на роботу

Роботодавець не має права відмовити у прийнятті на роботу з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника згідно із ст. 22 КЗпП України.
Дискримінація на робочому місці та як їй запобігти: приклади з судової практики
Особа, якій відмовили у прийнятті на роботу, може вимагати у власника або уповноваженого органу письмово повідомити про причину відмови.
Будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається.
Вимоги до віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством щодо певних робіт.
Особи, що зазнали дискримінації у сфері праці, мають право звернутися із скаргою до органів державної влади або до суду.
За інформацією
Центрального міжрегіонального управління Держпраці
Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.