Перевірка обґрунтованості видачі та продовження лікарняних

Хто і за яких умов може провести перевірку

Пенсійний фонд може перевіряти обґрунтованість видачі лікарняних згідно із «Порядком проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обгрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності», затвердженим постановою Кабміну від 03 березня 2023 року № 185.

ПФУ затвердив форму довідки про перевірку обґрунтованості видачі лікарняних  

У разі виникнення необхідності перевірки правомірності видачі чи продовження лікарняного роботодавець може письмово звернутися до Пенсійного фонду України.

Перевірки здійснюють уповноважені посадові особи територіального органу Пенсійного фонду або уповноважені лікарі, перелік яких затверджує правління Пенсійного фонду.

Крім звернення роботодавця, підставами перевірки можуть бути:

  • Виявлення невідповідностей через ризик-орієнтований моніторинг електронного реєстру лікарняних Пенсійним фондом;
  • повідомлення від Національної служби здоров’я України про виявлення невідповідностей у медичному висновку;
  • звернення застрахованої особи щодо обґрунтованості виданого їй лікарняного;
  • запити правоохоронних органів та рішення суду.

Результати перевірки лікарняного зазначаються у довідці про перевірку. Така довідка надсилається суб’єкту звернення та безпосередньо керівнику підприємства рекомендованим листом з повідомленням про вручення або за допомогою електронного зв’язку (зокрема через електронний кабінет) протягом трьох робочих днів з дати формування довідки.

За інформацією

Головного управління ПФУ в Тернопільській області

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
12287

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7367

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
483397

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
48750

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
80600

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді