Періодичність психіатричного огляду для деяких категорій працівників можуть уточнити, — проєкт МОЗ

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Пропонують встановити період огляду у лікаря-психіатра — один раз на п’ять років замість щорічного

Як організувати медичні огляди працівників

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт наказу МОЗ «Про внесення змін до Переліку необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їхнього проведення» (далі — Проєкт).

Проєкт розробили у зв’язку з правовою колізією, яка виникла через неузгодженість та невідповідність деяких нормативно-правових актів МОЗ.

Наказ МОЗ від 08.11.2023 № 1925 вніс зміни до Переліку необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їхнього проведення, затвердженому наказом МОЗ від 23.07.2002 № 280 (далі — Перелік обстежень). Зміни передбачають для певних категорій працівників огляд лікаря-психіатра з періодичністю один раз на рік.

Водночас наказ МОЗ від 26.01.2024 № 139 затвердив Перелік категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду. У цьому переліку для тих самих категорій працівників встановили періодичність психіатричного огляду один раз на п’ять років.

МОЗ планує внести зміни до Переліку обстежень та встановити, що психіатричні огляди один раз на п’ять років проводитимуть для працівників певних категорій:

  • керівників, їх заступників, педагогічних працівників, медичного персоналу, спеціалістів, що беруть участь у освітньому процесі у закладах освіти, крім закладів вищої освіти;
  • адміністрації, викладачів, учителів, вихователів, медичного та іншого педагогічного і технічного персоналу притулків для дітей;
  • адміністративно-господарського, педагогічного та медичного персоналу оздоровчих закладів для дітей з цілорічним та сезонним перебуванням;
  • адміністрації, вихователів, помічників вихователів, медичних працівників (лікарі, середній, молодший медичний персонал, професіонали з вищою немедичною освітою медико-лабораторної справи та професіонали з немедичною освітою медико-профілактичної справи), працівників, які безпосередньо надають соціальні послуги з догляду та працівників, які безпосередньо проводять соціальну роботу, у тому числі надають соціальні та спеціалізовані послуги, і внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт з населенням —  у лікувально-профілактичних закладах / санітарно-профілактичних закладах / установах та закладах системи соцзахисту населення;
  • адміністрації, медичних працівників (лікарі, середній, молодший медичний персонал, професіонали з вищою немедичною освітою медико-лабораторної справи та професіонали з немедичною освітою медико-профілактичної справи) —  у пологових будинках (відділеннях), дитячих лікарнях (відділеннях), відділеннях патології новонароджених, недоношених.

У такий спосіб узгодять та приведуть у відповідність нормативно-правові акти до вимог законодавства.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2024 року діють оновлені вимоги до організації та проведення профілактичних медоглядів працівників деяких професій. Роботодавці, як і раніше, оплачують усі медогляди працівників.

Ірина Матійко

За інформацією ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
809

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529482

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді