Домашні працівники можуть добровільно укласти Договір про сплату ЄСВ

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Мінфін вніс зміни до форми Договору

Урегулювали працю домашніх працівників

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників» від 25.04.2024 № 3680-ІХ не тільки доповнив КЗпП новою главою XI-A «Праця домашніх працівників», а й вніс зміни до інших Законів.

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) також доповнили нормою. Передбачили, що єдиний внесок (далі — ЄСВ) для домашніх працівників, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, встановлюється у розмірі 22% суми, яку платник визначає самостійно.

При цьому, сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць періоду не може бути:

  • більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464;
  • меншою за мінімальний страховий внесок.

Мінфін наказом від 19.09.2024 № 454 (далі — Наказ № 454) вніс зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція № 449). Розділ V Інструкції № 449 та додатки 3, 4 до неї доповнили:

  • переліком документів, щоб укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Договір) домашніми працівниками, копією трудового договору (абз. 6 пп. 1 п. 3 розд. V Інструкції № 449);
  • позначкою в додатку 3 до Інструкції № 449, щоб домашні працівники, які виявили бажання укласти Договір, могли зазначити цей факт (пп. 3 п. 1 додатка 3 до Інструкції № 449).

Договір доповнили додатковою підставою дострокового розірвання —  у разі припинення трудового договору з домашнім працівником, якщо є підтвердні документи.

Наказ № 454 набере чинності через 30 днів із дня, коли його офіційно опублікують.

Ірина Матійко

За інформацією Мінфіну

Як скласти номенклатуру справ кадрової служби на 2025 рік

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
117383

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
518080

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
306

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
28944

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
57482

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді