Домашні працівники можуть добровільно укласти Договір про сплату ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Мінфін вніс зміни до форми Договору

Урегулювали працю домашніх працівників

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників» від 25.04.2024 № 3680-ІХ не тільки доповнив КЗпП новою главою XI-A «Праця домашніх працівників», а й вніс зміни до інших Законів.

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) також доповнили нормою. Передбачили, що єдиний внесок (далі — ЄСВ) для домашніх працівників, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, встановлюється у розмірі 22% суми, яку платник визначає самостійно.

При цьому, сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць періоду не може бути:

  • більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464;
  • меншою за мінімальний страховий внесок.

Мінфін наказом від 19.09.2024 № 454 (далі — Наказ № 454) вніс зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція № 449). Розділ V Інструкції № 449 та додатки 3, 4 до неї доповнили:

  • переліком документів, щоб укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Договір) домашніми працівниками, копією трудового договору (абз. 6 пп. 1 п. 3 розд. V Інструкції № 449);
  • позначкою в додатку 3 до Інструкції № 449, щоб домашні працівники, які виявили бажання укласти Договір, могли зазначити цей факт (пп. 3 п. 1 додатка 3 до Інструкції № 449).

Договір доповнили додатковою підставою дострокового розірвання —  у разі припинення трудового договору з домашнім працівником, якщо є підтвердні документи.

Наказ № 454 набере чинності через 30 днів із дня, коли його офіційно опублікують.

Ірина Матійко

За інформацією Мінфіну

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
537577

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67485

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
274

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
472

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
452

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді