Поєднання роботи за основним місцем та за сумісництвом

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ
Як не призвести до перевтоми працівника

Законодавство про працю не містить заборон чи обмежень щодо перерв, які працівник має робити між основним місцем роботи та за сумісництвом. 

Чи може працівник одразу після роботи за основним місцем стати до роботи за сумісництвом

Тому теоретично працівник може стати до роботи за сумісництвом одразу після основної роботи. Проте роботодавцю необхідно зважати на ризик перевтоми працівника.

Під час складання змінних графіків роботи та визначення тривалості робочої зміни роботодавець та профспілка підприємства повинні враховувати характер та умови праці, коли перевтома працівника може становити загрозу життю і здоров’ю як самого працівника, так і його оточення згідно з п. 5 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138.

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
88211

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
109800

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9707

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
75356

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
26208

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді