
Відрахування з заробітної плати для покриття заборгованості працівника підприємству може здійснюватись за наказом роботодавця згідно із ст. 127 Кодексу законів про працю України.
Наказ про звільнення та відрахування із зарплати за дні використаної наперед відпустки
Таке відрахування можливе, якщо працівник звільняється до закінчення робочого року, в рахунок якого він уже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні цієї відпустки.
Відрахування за невідпрацьовані дні не проводиться у випадку направлення на навчання, виходу на пенсію або звільнення у разі:
призову на військову службу;
переведення на інше підприємство;
переходу на виборну посаду;
відмови продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці;
зміни в організації виробництва;
невідповідності посаді внаслідок стану здоров’я чи недостатньої кваліфікації;
невиходу на роботу понад 4 місяці через хворобу.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.