
При прийнятті на роботу роботодавець може встановити випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі згідно з Статтею 26 Кодексу законів про працю України.
Як встановити випробування в мирний і воєнний час
Умова про випробування повинна бути прописана в наказі про прийняття на роботу. Строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках (за погодженням з профспілкою) — шести місяців.
Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця згідно із ст. 27 КЗпП України.
При прийнятті працівника на роботу з випробувальним терміном роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір і повідомити Державну податкову службу.
Оплата праці працівника у період випробування обов'язкова.
За інформацією Держпраці
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.
Ведення наказів за типовими формами допомагає уникнути помилок, оскільки практично всю інформацію, що має міститися в наказах, передбачено типовими формами.