
При прийнятті на роботу роботодавець може встановити випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі згідно з Статтею 26 Кодексу законів про працю України.
Як встановити випробування в мирний і воєнний час
Умова про випробування повинна бути прописана в наказі про прийняття на роботу. Строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках (за погодженням з профспілкою) — шести місяців.
Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця згідно із ст. 27 КЗпП України.
При прийнятті працівника на роботу з випробувальним терміном роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір і повідомити Державну податкову службу.
Оплата праці працівника у період випробування обов'язкова.
За інформацією Держпраці
Повідомлення про прийняття працівника на роботу є важливим документом, який підтверджує факт укладення трудового договору між роботодавцем і працівником. Повідомлення про прийняття на роботу служить для формалізації процесу найму та є важливою складовою кадрового обліку. У цій статті ми розглянемо особливості повідомлення в ДФС про прийняття на роботу, чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу по цпх (договори цивільно-правового характеру), яка форма повідомлення про прийняття на роботу, чи передбачено штраф за неподання повідомлення про прийняття на роботу.
Коли кандидата на вакансію відібрано, до справи приступає працівник кадрової служби. А саме — розпочинається процес прийняття на роботу нового працівника. Про порядок прийняття на роботу працівника — розкажемо далі.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Шість зон уваги кадровика та роботодавця для належного оформлення працівника.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір