КМУ планує уточнити тривалість щорічної відпустки деяким педпрацівникам

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників можуть доповнити

Працівники, які мають право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 к. дн.

На сайті СПО об’єднань профспілок оприлюднили проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963» (далі — Проєкт).

У зв’язку з тим, що реформували систему освіти та ухвалили закони України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 № 2745-VIII, «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX, «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 № 3788-IX, змінилася термінологія, яку використовують в системі освіти, зокрема, найменування закладів, установ освіти, назви посад педагогічних працівників тощо.

Проєкт розробили, щоб впорядкувати:

  • Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346),
  • Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік № 963).

Перелік № 963 планують викласти в новій редакції, зокрема:

  • замінять «вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації» на «заклад фахової передвищої освіти», «вищий навчальний заклад III-IV рівня акредитації» на «заклад вищої освіти», «філіал» на «філія»;
  • доповнять перелік посад педагогічних працівників посадами: «заступник керівника закладу дошкільної освіти з організації освітнього процесу», «керівник (завідувач) дошкільного підрозділу», «керівник (завідувач) внутрішнього структурного підрозділу закладу загальної середньої освіти (дошкільного підрозділу, позашкільного підрозділу, пансіону, інтернату), «заступник директора з наукового, мистецького, спортивного, військового спрямування (роботи, компоненту) закладу спеціалізованої освіти», «асистент викладача», «асистент майстра виробничого навчання», «голова циклової комісії», «керівник міжшкільного ресурсного центру».

Розділ І Додатка до Порядку № 346 (далі — Додаток) викладуть у новій редакції. В ньому зазначать, що щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів надають всім педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти. Наразі, тривалість щорічної відпустки для директора, завідувача, вихователя-методиста, інструктора з фізкультури, музичного керівника, практичного психолога, соціального педагога — 42 к. дн.

У розділі IV Додатка планують визначити, яким саме науково-педагогічним працівникам надаватимуть відпустку 56 календарних днів: завідувачу кафедри, професору, доценту, старшому викладачу, викладачу, асистенту, викладачу-стажисту. Тривалість відпустки керівних працівників закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти залежатиме від того, чи виконують вони викладацьку (педагогічну) роботу в цьому закладі.

З назви розділу ІХ Додатка виключать слова «професійно-технічної освіти». Так повернуть право на подовжену тривалість відпустки педагогічним працівникам навчально-методичних центрів культури, психологічної служби системи освіти, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності тощо. Це право вони втратили після змін, що внесла до Порядку № 346 постанова КМУ «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників» від 29.07.2020 № 672.

Людмила Герега

За інформацією СПО об’єднань профспілок

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
57747

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
38025

Порядок надання щорічної основної відпустки у мирний час і в умовах воєнного стану

Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
194065

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді