КМУ планує уточнити тривалість щорічної відпустки деяким педпрацівникам

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства, Київ
Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників можуть доповнити

Працівники, які мають право на щорічну відпустку тривалістю понад 24 к. дн.

На сайті СПО об’єднань профспілок оприлюднили проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963» (далі — Проєкт).

У зв’язку з тим, що реформували систему освіти та ухвалили закони України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 № 2745-VIII, «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX, «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 № 3788-IX, змінилася термінологія, яку використовують в системі освіти, зокрема, найменування закладів, установ освіти, назви посад педагогічних працівників тощо.

Проєкт розробили, щоб впорядкувати:

  • Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346),
  • Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік № 963).

Перелік № 963 планують викласти в новій редакції, зокрема:

  • замінять «вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації» на «заклад фахової передвищої освіти», «вищий навчальний заклад III-IV рівня акредитації» на «заклад вищої освіти», «філіал» на «філія»;
  • доповнять перелік посад педагогічних працівників посадами: «заступник керівника закладу дошкільної освіти з організації освітнього процесу», «керівник (завідувач) дошкільного підрозділу», «керівник (завідувач) внутрішнього структурного підрозділу закладу загальної середньої освіти (дошкільного підрозділу, позашкільного підрозділу, пансіону, інтернату), «заступник директора з наукового, мистецького, спортивного, військового спрямування (роботи, компоненту) закладу спеціалізованої освіти», «асистент викладача», «асистент майстра виробничого навчання», «голова циклової комісії», «керівник міжшкільного ресурсного центру».

Розділ І Додатка до Порядку № 346 (далі — Додаток) викладуть у новій редакції. В ньому зазначать, що щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів надають всім педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти. Наразі, тривалість щорічної відпустки для директора, завідувача, вихователя-методиста, інструктора з фізкультури, музичного керівника, практичного психолога, соціального педагога — 42 к. дн.

У розділі IV Додатка планують визначити, яким саме науково-педагогічним працівникам надаватимуть відпустку 56 календарних днів: завідувачу кафедри, професору, доценту, старшому викладачу, викладачу, асистенту, викладачу-стажисту. Тривалість відпустки керівних працівників закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти залежатиме від того, чи виконують вони викладацьку (педагогічну) роботу в цьому закладі.

З назви розділу ІХ Додатка виключать слова «професійно-технічної освіти». Так повернуть право на подовжену тривалість відпустки педагогічним працівникам навчально-методичних центрів культури, психологічної служби системи освіти, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності тощо. Це право вони втратили після змін, що внесла до Порядку № 346 постанова КМУ «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників» від 29.07.2020 № 672.

Людмила Герега

За інформацією СПО об’єднань профспілок

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі

В Україні працівники державної служби та органів місцевого самоврядування мають право на додаткову щорічну відпустку залежно від тривалості стажу. Це право допомагає мотивувати службовців за багаторічну працю. Для зручності обрахунку існує калькулятор додаткової відпустки за стаж в ОМС та на держслужбі. У цій статті ми розповімо, як саме працює калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі, для кого він призначений і як ним користуватися
9043

Відпустка директора: від повідомлення до наказу

Директор, як і будь-який працівник, має право на відпустку. Які особливості в оформленні має щорічна відпустка директора? Чи передбачена законодавством компенсація відпустки директору? Які умови замісництва керівника та скільки наказів скласти? Відповіді на ці та інші питання — у статті.
145194

Правила визначення тривалості щорічної відпустки для різних категорій працівників

Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
63077

Відкликання працівника з відпустки

На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
84296

Відпустка на весілля

Весілля — одна з найважливіших подій у житті людини, і в цей період багато хто прагне отримати вільний час для підготовки, святкування та подорожі. Рішення — відпустка у зв’язку з весіллям. У яких випадках надається відпустка без збереження заробітної плати у зв’язку з одруженням? Чи можлива оплачувана відпустка на одруження? Як скласти наказ про надання відпустки у зв’язку з одруженням? Чи передбачена така відпустка для одруження військовослужбовців? Дізнайтесь усі нюанси, які охоплює відпустка на весілля у цій статті. Закон не обіцяє молодятам міцного шлюбу — тут все залежить від них самих, проте гарантує відпустку.
66079

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді