Як встановити доплату педпрацівникам за роботу в несприятливих умовах, — роз’яснює МОН

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Доплату отримають педпрацівники закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності залежно від обсягів навантаження та педагогічної роботи

Із 1 січня 2025 р. діє постанова КМУ «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» від 08.11.2024 № 1286 (далі — Постанова № 1286). Вона встановила щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці (далі — Доплата):

  • з 1 січня 2025 р. — у розмірі 1300 грн;
  • з 1 вересня 2025 р. та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, — у розмірі 2600 грн.

У Постанові № 1286 йдеться про педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності.

МОН у листі «Про встановлення доплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2024 № 1286» від 31.12.2024 № 1/24704-24 пояснює, що розмір доплати педпрацівнику визначається пропорційно до обсягу навчального навантаження та / або обсягу педагогічної роботи, яку він виконує.

Тривалість робочого часу вчителя

Доплата встановлюється педпрацівникам закладів загальної середньої освіти усіх типів:

  • початкові школи;
  • гімназії;
  • ліцеї, зокрема й спеціалізованої освіти;
  • спеціальні школи;
  • навчально-реабілітаційні центри включно із структурними підрозділами таких закладів (пансіон, дошкільний підрозділ, позашкільний тощо).

Педпрацівники отримають доплату як за основною посадою, так і за сумісництвом. А також її встановлять тим педпрацівникам, які мають у закладі загальної середньої освіти навчальне навантаження за тарифікацією відповідно до пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102). Якщо навантаження або обсяг педагогічної роботи педпрацівника за основною посадою менше ставки — доплату встановлюють незалежно від їх обсягу у розмірах, що визначає Постанова № 1286. Обсяги навчального навантаження на ставку для педпрацівників визначає пункт 64 Інструкції № 102 та стаття 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX.

Доплата нараховується понад мінімальну зарплату. Тобто її не будуть враховувати коли обчислюватимуть розмір зарплати працівника, щоб забезпечити її мінімальний розмір.

МОН наводить приклади практичного розрахунку доплати вчителям, асистенту вчителя, практичному психологу, заступнику директора та директору закладу загальної середньої освіти.

Також, МОН зазначило, що КМУ постановою від 27.12.2024 № 1515 доповнив Постанову № 1286 та надав право органам місцевого самоврядування встановлювати аналогічну доплату педпрацівникам інших закладів та установ освіти, які утримуються з відповідного місцевого бюджету.

За інформацією МОН

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
28793

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
264520

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10490

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48959

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
118790

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді