
4 квітня 2025 року набере чинності Закон України №4158 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
Цим законом відновлюють допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по вагітності і пологах за місцем роботи за сумісництвом.
Так, допомога по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомога по вагітності та пологах надаватиметься за основним місцем роботи та за сумісництвом.
Для осіб, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві, допомога призначатиметься та виплачуватиметься роботодавцем, у якого настав страховий випадок, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати. При цьому перші сімнадцять днів тимчасової непрацездатності оплачуватимуться цим роботодавцем за рахунок коштів підприємства.
Якщо потерпілий працівник має також роботу за сумісництвом, йому виплачуватиметься допомога по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.
За інформацією
Управління соціального страхування іпенсійного забезпечення апарату ФПУ
Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.