Як покращити доступ ветеранів війни до освіти, працевлаштування та заохотити до економічної активності, — законопроєкт

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Зміни планують внести до низки законодавчих актів

СПО об’єднань профспілок оприлюднив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для покращення доступу ветеранів війни та інших осіб до освіти, працевлаштування та заохочення економічної активності таких осіб» (далі Законопроєкт). Його розробив Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України, щоб покращити доступ ветеранів війни, внутрішньо переміщених та інших осіб до вищої освіти та підвищити їх конкурентоспроможність у сфері праці, заохотити ветеранів праці започатковувати власну справу та підтримати їх. Законопроєкт перебуватиме на обговоренні до 4 лютого 2025 року.

Наразі одноразово отримати ваучер на навчання мають право учасники бойових дій. Автори Законопроєкту вважають, якщо поширити це право на усіх ветеранів війни це сприятиме їх державній підтримці у сфері працевлаштування та реалізації ними права на працю.

Планують внести зміни до таких Законів України: 

  • «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI;
  • «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII;
  • «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII. 

Законопроєкт передбачає:

  • надати право особам, які мають статус ветеранів війни одноразово отримати ваучер на навчання. Таким правом зможе скористатись другий з подружжя або діти, якщо ветеран війни буде неспроможний ним скористатись;
  • розширити перелік професій і спеціальностей, для навчання за якими можуть видати ваучер;
  • встановити пільгову орендну плату на перші три роки, якщо ветеран війни  вестиме господарську діяльність в розмірах, що встановлюють місцеві органи влади, але не менше мінімальної орендної плати у розмірі земельного податку.

Щоб реалізувати норми Законопроєкту, необхідно внести зміни і до низки підзаконних нормативно-правових актів.

За інформацією СПО обєднань профспілок

Призначення, переведення та звільнення в ОМС під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
3047

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5566

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді