Почала працювати електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру

Перший розподіл в системі відбудеться 17 березня 2025 року

Почала працювати електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру

В Україні розпочала роботу електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру, що дозволить автоматизувати процес розподілу магістрів за медичними й фармацевтичними спеціальностями. Завдяки системі здійснюватиметься електронний супровід усього процесу підготовки в інтернатурі: від вступу і до завершення та формування сертифіката лікаря-спеціаліста й фармацевта-спеціаліста.

Система збиратиме та аналізуватиме успішність випускників закладів вищої освіти, проводитиме автоматизований рейтинговий розподіл в інтернатуру, збиратиме та зберігатиме дані про інтернів, які проходять підготовку в інтернатурі та формуватиме електронні документи щодо її проходження.

Система виключає можливість зовнішнього втручання у процес рейтингового розподілу до інтернатури та впливу на його результати та інтегрована до єдиного порталу вакансій у закладах охорони здоров'я.

Цьогоріч розподіл в інтернатуру відбуватиметься серед усіх випускників закладів вищої медичної і фармацевтичної освіти з урахуванням автоматизованого розрахунку рейтингового балу. Випускник-медик вперше зможе обрати бажане місце за спеціальністю з усіх наданих місць для державного розподілу в межах країни. 

Перший розподіл в системі відбудеться 17 березня 2025 року для випускників зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування», які беруть участь у розподілі для проходження інтернатури за спеціальністю «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». Основний розподіл відбудеться у червні-липні. 

Користуватися системою зможуть:

  • магістри за спеціальностями «Стоматологія», «Медицина», «Технології медичної діагностики та лікування», «Медична психологія», «Фармація», «Педіатрія», які беруть участь у розподілі в інтернатуру; 
  • лікарі-інтерни та фармацевти-інтерни; 
  • представники закладів охорони здоров’я та закладів вищої освіти; 
  • представники Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України; 
  • представники департаментів охорони здоров’я державних адміністрацій; 
  • представники інших державних органів, НАН України, НАМН України, до сфери управління яких належать заклад охорони здоров’я. 

Впровадження системи дозволить автоматизувати процеси:

  • реєстрації  випускників і подання заявок на навчання в інтернатурі;
  • реєстрації представників закладів охорони здоров’я, внесення загальних даних та іншої інформації про заклад;
  • реєстрації представників закладів вищої освіти, внесення інформації про успішність випускників, подання заявок на здійснення освітньої підготовки випускників;
  • формування переліку доступних вакансій у медзакладах;
  • формування переліку доступних закладів вищої освіти;
  • визначення обсягів підготовки інтернів коштом державного бюджету за спеціальностями;
  • формування рейтингу випускників;
  • здійснення рейтингового розподілу випускників;
  • обліку  закладів охорони здоров’я, закладів охорони здоров’я та інтернів.

За інформацією МОЗ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5449

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
823

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529561

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123582

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
350

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді