Особливості трудових відносин з повнолітніми та неповнолітніми студентами

Якщо студенту вже виповнилося 18 років, його робочий час може бути повним або скороченим за домовленістю з роботодавцем, а оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або виконаній нормі праці згідно із ст. 56 КЗпП України.
Як прийняти на роботу студента чи аспіранта
Для осіб віком 16–18 років робочий час не може перевищувати 36 годин на тиждень, а для тих, хто працює під час навчання — не більше 18 годин на тиждень.
Також неповнолітні працівники мають гарантію повної оплати праці при скороченому робочому часі згідно із ст. 194 КЗпП України.
Отже, якщо студенту менше 18 років, він має право на повну оплату при скороченому робочому дні. Якщо 18 років і більше — оплата здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або виконаному обсягу роботи.
За інформацією
Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Наказ про проходження практики на підприємстві готує кадрова служба. Доречно відносити такий наказ до групи наказів з кадрових питань із тривалим строком зберігання
Практика студентів є частиною процесу підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта, в якій оцінити якість підготовленого ним звіту.
Невід’ємною частиною навчального процесу у вишах є проходження виробничої практики на підприємстві. Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи. Обов’язок з оформлення частково покладається на плечі кадровику. Що та як слід оформити, розказуємо у статті.
У вищих навчальних закладах (далі — виші або ВНЗ) обов’язковою умовою є проведення для студентів практики. Оскільки для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії.