Як розірвати трудовий договір з ініціативи працівника

Особливості трудового законодавства під час воєнного стану

Як розірвати трудовий договір з ініціативи працівника

Працівник у зв’язку з веденням бойових дій у районах, де розташоване підприємство, та існуванням загрози для його життя, може розірвати трудовий договір за власною ініціативою в строк, зазначений у його заяві згідно із ст. 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Звільнення без попередження за два тижні. Пам'ятка

Виняток становлять випадки примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану та залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
4249

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
6358

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді