
Працівниця, що має двох дітей, одній з який 16 років, за поточний рік більше не має права на додаткову відпустку за підставою «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» згідно із ст. 19 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки».
Проте за поточний рік працівниця має право на додаткову відпустку за підставою «одному з батьків, які мають дитину з інвалідністю», оскільки дитина ще не досягла 18 років.
Отже, працівниці має бути надана додаткова відпустка тривалістю 10 календарних днів за умови, що батько дитини цією відпусткою не скористався.
За інформацією ФПСУ
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.