Кошти на зарплату, відпустки та вихідну допомогу виплачують у першу чергу

При банкрутстві чи ліквідації підприємства у судовому порядку зобов’язання перед працівниками щодо заробітної плати виконуються за правилами, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства (ст. 28 Закону України «Про оплату праці»).
Стаття 64 цього Кодексу передбачає, що кошти, отримані від реалізації майна банкрута, спрямовують на погашення боргів у визначеній черговості. У першу чергу покривають вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати як працюючим, так і звільненим працівникам. Також першочергово виплачують грошові компенсації за невикористані відпустки, вихідна допомога при звільненні, інші гарантії, компенсації та соціальні виплати, а також нараховані на ці суми страхові внески.
Майнові спори, зокрема щодо стягнення заробітної плати, розглядаються в межах справи про банкрутство в господарському суді за правилами спрощеного позовного провадження. Це стосується також спорів щодо поновлення на роботі, визначення грошових зобов’язань, компенсацій і будь-яких інших вимог до боржника.
За інформацією
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати