Закон чітко визначає, хто є стороною колдоговору — і кого серед них може не бути

В окремих випадках органи управління надсилають запити щодо надання колективного договору на погодження. Така практика викликає питання щодо її правомірності, оскільки участь у процесі укладення колдоговору чітко регламентує закон.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про колективні договори і угоди», сторонами колдоговору є представники роботодавця та працівників. До перших належить роботодавець або його уповноважені особи, включаючи представників відокремлених підрозділів. Сторону працівників представляють первинні профспілкові організації або вільно обрані працівники у разі відсутності профспілки.
Чи погоджує колдоговір орган управління?
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.
Ведення наказів за типовими формами допомагає уникнути помилок, оскільки практично всю інформацію, що має міститися в наказах, передбачено типовими формами.