Освітянам спростили процедуру отримання відстрочки від мобілізації

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Термін відстрочки визначили в один рік з можливістю його продовжити

Як працівнику отримати відстрочку від призову в ТЦК

Уряд вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560. Мета змін — удосконалити процедуру надання відстрочки для педагогічних і науково-педагогічних працівників у період дії особливого стану в Україні.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається:

  • науковим і науково-педагогічним працівникам закладів вищої та фахової передвищої освіти, а також наукових установ і організацій, які мають науковий ступінь;
  • педагогічним працівникам закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти.

Основна умова, щоб отримати відстрочку — працевлаштування за основним місцем роботи на ставку не менш ніж 0,75. Така відстрочка надаватиметься на 1 рік, але не довше, ніж триває мобілізація, встановлена Указом Президента України чи настали обставини, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.

Якщо строк мобілізації продовжать, щоб продовжити відстрочку військовозобов’язаний працівник має не раніше ніж за тиждень до того, як завершиться попередній строк мобілізації подати до районного/міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці.

За інформацією телеграм-каналу представника КМУ у ВРУ Тараса Мельничука

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
1279

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
6912

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
8173

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді