Чи можна не надавати дні пільгової відпустки особі з інвалідністю, що має роботу зі шкідливими умовами праці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
редактор стрічки новин порталу «Кадровик-01»
Законодавство гарантує особам з інвалідністю подовжену щорічну відпустку

Чи можна не надавати дні пільгової відпустки особі з інвалідністю, що має роботу зі шкідливими умовами праці

Особам з інвалідністю 1 і 2 груп гарантовано надають щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю 3 групи — 26 календарних днів згідно із частиною 7 статті 6 Закону України «Про відпустки».

Конкретна тривалість додаткової відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць. 

А от якщо в працівника, згідно з умовами колективного договору, є право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці та за особливий характер праці, то тоді щорічна додаткова відпустка надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
5051

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
17597

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
43167

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
24219

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді