Міноборони створить Єдиний державний реєстр військовослужбовців

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Інформація, яку внесуть до Реєстру військовослужбовців матиме обмежений доступ

8 липня 2025 р. газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення і функціонування Єдиного державного реєстру військовослужбовців та удосконалення порядку ведення військового обліку» від 17.06.2025 № 4497-IX (далі — Закон № 4497).

Закон № 4497 впроваджує Єдиний державний реєстр військовослужбовців — базу даних про військовослужбовців ЗСУ та Держспецслужби транспорту (далі — Реєстр військовослужбовців). Як зазначало Міноборони, це важливий крок у цифровізації сектору безпеки та оборони, який дозволить забезпечити військовослужбовцям швидкий, зручний і прозорий доступ до держпослуг, а також підвищить ефективність управлінських рішень у Генштабі та Міноборони.

Держателем Реєстру військовослужбовців є Міноборони. Щоб створити та вести Реєстр військовослужбовців інформацію отримуватимуть через електронну інформаційну взаємодію Реєстру військовослужбовців з Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та іншими інформаційно-комунікаційними системами, якими володіє Міноборони. Держатель та адміністратор Реєстру військовослужбовців, органи ведення Реєстру військовослужбовців забезпечують його захист. Інформація, яку внесуть до Реєстру військовослужбовців має обмежений доступ та не підлягає оприлюдненню.

Дані про військовослужбовця можуть передаватися в порядку електронної інформаційної взаємодії до інформаційно-комунікаційних систем та реєстрів Міноборони. Іншим держателям/розпорядникам/адміністраторам інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, зокрема публічних реєстрів передається виключно унікальний електронний ідентифікатор.

Окрім цього, Закон № 4497 передбачає, що Міноборони отримуватиме інформацію про результати медоглядів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які проводять, щоб визначити придатність до військової служби. Цю інформацію вноситимуть до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з електронної системи охорони здоров’я. Щоб забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстрами Закон вносить зміни до статті 24-2 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII та доповнює статті 5 та 14 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII.

Закон № 4497 набирає чинності з дня, наступного за днем коли його опублікували — з 9 липня. Міноборони повідомить про дату початку роботи Реєстру військовослужбовців. Відповідну інформацію оприлюднять на офіційному веб-сайті Міноборони.

За інформацією газети «Голос України»

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
408

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
6648

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
8074

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді