Робота над проєктом нового Трудового кодексу триває

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Робота над проєктом нового Трудового кодексу триває

Робота над проєктом нового Трудового кодексу триває

24 липня 2025 року розпочались тристоронні консультації між Мінекономіки, представниками роботодавців і профспілок, а також Міжнародною організацією праці (МОП). Серед учасників зустрічі також були представники Уряду, народні депутати України та науковці.

Мета консультацій фіналізація оновленого проєкту Трудового кодексу України. Це наступний крок, щоб реалізувати домовленості, закріплені у Тристоронньому меморандумі щодо реформи ринку праці, підписаному на конференції URC 2025 у Римі за участі Європейської комісії, Ради Європи, МОП, Світового банку та Європейської конфедерації профспілок.

«Ми розпочинаємо завершальний етап напрацювання нового Трудового кодексу, який замінить чинний, ухвалений ще за радянських часів. Цей документ має стати сучасною рамкою трудових відносин в Україні, де захищені права працівників, забезпечені умови для роботи бізнесу й зафіксовані європейські принципи гідної праці. Реформа відбувається в конструктивному діалозі з профспілками, роботодавцями та міжнародними партнерами. Це дає нам шанс сформувати трудове законодавство, яке відповідатиме як потребам економіки, так і стандартам ЄС та МОП»,

— зазначила заступниця Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тетяна Бережна, модератор заходу.

Спершу обговорили положення Книги I — загальної частини Трудового кодексу, яка визначає основні принципи трудового права, терміни, структуру та засади соціального діалогу.

Проєкт нового Трудового кодексу передбачає модернізацію підходів до регулювання трудових відносин в Україні. Він спрямований на те, щоб:

  • розвивати інституції соціального діалогу;
  • забезпечувати рівність можливостей;
  • підвищувати прозорість трудових практик;
  • зміцнювати соціальний захист працівників — особливо в умовах відновлення країни після війни.

Розробляти новий Трудовий кодекс розпочали ще у 2022 році. Із 2023 року робота відбувається у співпраці з МОП, Європейським Союзом, Радою Європи, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

Наступні консультації плануються у форматі тематичних зустрічей за розділами проєкту Трудового кодексу.

За інформацією Мінекономіки

додаток

Робота неповнолітніх: правові норми, обмеження та практичні аспекти оформлення

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
142

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
539093

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
68102

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
315

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді