Робота над проєктом нового Трудового кодексу триває
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
24 липня 2025 року розпочались тристоронні консультації між Мінекономіки, представниками роботодавців і профспілок, а також Міжнародною організацією праці (МОП). Серед учасників зустрічі також були представники Уряду, народні депутати України та науковці.
Мета консультацій — фіналізація оновленого проєкту Трудового кодексу України. Це наступний крок, щоб реалізувати домовленості, закріплені у Тристоронньому меморандумі щодо реформи ринку праці, підписаному на конференції URC 2025 у Римі за участі Європейської комісії, Ради Європи, МОП, Світового банку та Європейської конфедерації профспілок.
«Ми розпочинаємо завершальний етап напрацювання нового Трудового кодексу, який замінить чинний, ухвалений ще за радянських часів. Цей документ має стати сучасною рамкою трудових відносин в Україні, де захищені права працівників, забезпечені умови для роботи бізнесу й зафіксовані європейські принципи гідної праці. Реформа відбувається в конструктивному діалозі з профспілками, роботодавцями та міжнародними партнерами. Це дає нам шанс сформувати трудове законодавство, яке відповідатиме як потребам економіки, так і стандартам ЄС та МОП»,
— зазначила заступниця Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тетяна Бережна, модератор заходу.
Спершу обговорили положення Книги I — загальної частини Трудового кодексу, яка визначає основні принципи трудового права, терміни, структуру та засади соціального діалогу.
Проєкт нового Трудового кодексу передбачає модернізацію підходів до регулювання трудових відносин в Україні. Він спрямований на те, щоб:
- розвивати інституції соціального діалогу;
- забезпечувати рівність можливостей;
- підвищувати прозорість трудових практик;
- зміцнювати соціальний захист працівників — особливо в умовах відновлення країни після війни.
Розробляти новий Трудовий кодекс розпочали ще у 2022 році. Із 2023 року робота відбувається у співпраці з МОП, Європейським Союзом, Радою Європи, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.
Наступні консультації плануються у форматі тематичних зустрічей за розділами проєкту Трудового кодексу.
За інформацією Мінекономіки