Відповідь
Звільнення за угодою сторін: 6 запитань без відповідей у КЗпП
Припинення трудових відносин між роботодавцем і працівником відбувається з різних причин.
У такій ситуації звільнити працівника можна двома способами:
Для звільнення за угодою сторін працівник має написати відповідну заяву.
Щоб звільнити людину за прогул, роботодавець насамперед має отримати письмові пояснення працівника щодо відсутності на роботі.
Визначте, кому доцільно доручити табельний облік, адаптуйте форму табеля під потреби підприємства, заповніть табель без помилок, навіть якщо працівники працюють за режимом, відмінним від звичайного, та правильно оберіть позначки для неявок
Нагадуємо, що звільнення за прогул — це право, а не обов’язок роботодавця.
Рекомендуємо у телефонній розмові повідомити працівнику про ситуацію, яка склалася. Пояснити, якщо він найближчим часом не з’явиться, Ви змушені будете розпочати процедуру звільнення за прогул.
Ця підстава звільнення буде зафіксована в Єдиному державному реєстрі застрахованих осіб та в довідках, що надаватиме ПФУ для оплати листків непрацездатності.
Впевнені, що працівник не зацікавлений, щоб майбутні роботодавці мали інформацію про його недисциплінованість.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
Листок непрацездатності під час вирішення складних трудових відносин подекуди вважають захисним амулетом. Мовляв, «лікарняний» — це гарантія того, що роботодавець не звільнить працівника ні за яких обставин. Але дійсно чи можливо прийняти наказ про звільнення під час лікарняного? Які особливості звільнення державного службовця під час лікарняного та звільнення під час лікарняного по вагітності та пологах потрібно знати кадровику? Усе про звільнення під час лікарняного — у статті.
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?