Як звільнити працівника, що відмовився від роботи

4266

Запитання

Під час першої нічної зміни працівник повідомив, що не бажає продовжувати роботу і звільняється. За якою підставою звільнити працівника, оскільки на роботі він більше не з’являється і на дзвінки відповідає не завжди?

Відповідь

Звільнення за угодою сторін: 6 запитань без відповідей у КЗпП

Припинення трудових відносин між роботодавцем і працівником відбувається з різних причин.

У такій ситуації звільнити працівника можна двома способами:

Для звільнення за угодою сторін працівник має написати відповідну заяву.

Щоб звільнити людину за прогул, роботодавець насамперед має отримати письмові пояснення працівника щодо відсутності на роботі.

Нагадуємо, що звільнення за прогул — це право, а не обов’язок роботодавця.

Рекомендуємо у телефонній розмові повідомити працівнику про ситуацію, яка склалася. Пояснити, якщо він найближчим часом не з’явиться, Ви змушені будете розпочати процедуру звільнення за прогул.

Ця підстава звільнення буде зафіксована в Єдиному державному реєстрі застрахованих осіб та в довідках, що надаватиме ПФУ для оплати листків непрацездатності.

Впевнені, що працівник не зацікавлений, щоб майбутні роботодавці мали інформацію про його недисциплінованість.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
600442

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
150299

Звільнення працівника у зв’язку зі смертю

Кадровик є свідком різних подій у житті працівників: від одруження, народження дітей до хвороб і смерті. Не дивлячись на смуток від того, що працівник пішов із життя, необхідно правильно оформити припинення трудових відносин, видати родичам трудову та належні виплати. Деталі звільнення померлого працівника роз’яснюємо у статті.
35623

Розірвання строкового трудового договору до закінчення строку його чинності

Строковий трудовий договір роботодавець та працівник укладають на певний період часу. Проте дострокове розірвання такого договору теж можливе. Хто та за яких умов має право це зробити — роз’яснюємо у статті.
24511

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
40015