Відповідь
Скачати пам’ятку
Інспекційне відвідування роботодавця може проводитись, зокрема, на підставах звернення:
- працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
- фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин.
Звернення громадян — це викладені письмово або усно пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (ч. 1 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР; далі — Закон № 393).
Вимоги та форми до звернення визначені у статті 5 Закону № 393.
Стаття 8 Закону № 393 засвідчує, що письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, є анонімним і розгляду не підлягає.
Тож анонімна скарга не може бути підставою для проведення інспекційного відвідування Держпраці.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)