Уточнення даних у ТЦК та увільнення від роботи

3218
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Працівник має уточнити облікові дані у ТЦК і хоче, щоб на цей час йому оформили увільнення від роботи зі збереженням заробітної плати. Чи можна йому відмовити?

Відповідь

Уточнення даних у ТЦК та увільнення від роботи

Уточнити дані громадян України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язує підпункт 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-IX (далі — Закон № 3633).

Чи увільняти від роботи та зберігати середню зарплату, якщо працівник уточнював дані у зв’язку з «мобілізаційним» законом

Підстави та обсяг гарантій працівникам на час виконання обов’язків у сфері військового обліку визначає частина 2 статті 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232). Роботодавець не зобов’язаний увільняти працівників від роботи і зберігати середній заробіток на час уточнення даних.

Закон № 3633 передбачає альтернативні способи уточнити дані, окрім як у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК). Наприклад, онлайн за допомогою електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста. Уточнити дані в неробочий час можна у ЦНАП і навіть у ТЦК, які наразі працюють цілодобово.

Якщо працівник вирішить уточнити дані саме у ТЦК, його можуть направити на медогляд. 

Уточнення даних у ТЦК та увільнення від роботи Чи увільняти зі збереженням заробітку на час медогляду

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2023 рік і завдання з військового обліку на 2024 рік за зразком від наших експертів.
45741

План роботи з військового обліку на 2024 рік

Складіть план роботи з військового обліку 2024 за зразком. Так зможете відслідковувати обов’язкові заходи з військового обліку, а також упорядкуєте свою роботу.
16801

Відомість до ТЦК про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах і техніці

Керівники підприємств мають подавати до ТЦК за місцем знаходження щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах на таких транспортних засобах і техніці.
44116

Військовий облік

Ведення військового обліку – обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Враховуючи актуальність даного питання у наш час, слід звернути детальну увагу на особливості здійснення військового обліку на підприємстві та процедурах організації і дізнатися більше про порядок військового обліку. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних.
23252

Військовий облік жінок

Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Усе про військовий облік жінок року читайте у статті, що підготували наші експерти.
30588