Додаткова відпустка директора школи

2408

Запитання

Чи має право директор школи на додаткову відпустку за ненормований робочий день?

Відповідь


Так, має. Тривалість додаткової відпустки за ненормований робочий день директору закладу загальної середньої освіти становить максимум 3 календарних дні.

Як розробити графік відпусток 2020: інструкція

Відповідно до списків посад, робіт та професій, визначених колективним договором чи Галузевою угодою між МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016—2020 роки, затвердженою МОН від 15.12.2016 № 31 (далі — Галузева угода; п. 5.3.10 Галузевої угоди) щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (далі — відпустка) надають працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до семи календарних днів.

Додаткова відпустка директора школиКолеги цікавляться, чи можна перелік посад працівників із ненормованим робочим днем встановити наказом

Конкретну тривалість відпустки встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Положення Галузевої угоди діють та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері її дії. До того ж, положення Галузевої угоди є обов’язковими для включення до колективних договорів (п. 1.4 Галузевої угоди).

Тож керівник закладу освіти має право на відпустку, оскільки його посаду включено до Орієнтовного переліку посад працівників із ненормованим робочим днем системи МОН, яким можна надати додаткову відпустку (Додаток 1 до Галузевої угоди).

Додаткова відпустка директора школиДізнайтеся, чи мають зовнішні та внутрішні сумісники право на відпустку за ненормований робочий день

Увага! Тривалість щорічної основної відпустки директорів середніх навчальних закладів становить 56 календарних днів (розд. III «Середні навчальні заклади, навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги і реабілітації» Додатку до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 № 346).

Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів (ст. 10 Закону про відпустки). Робимо висновок, що тривалість додаткової відпустки не має перевищувати трьох днів (59 – 56 = 3 к. д.).

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
14747

Чорнобильські відпустки: види та порядок оформлення

Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі — Закон № 796) визначає гарантії громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — постраждалі), зокрема, у сфері відпусток. Розберемо даталі
64826

Щорічні додаткові відпустки: види та порядок надання

Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.
52693

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
123161