Відповідь
Ні, не можна. Працівника необхідно було звільнити 30.09.2016. Тимчасова непрацездатність не стає на заваді звільненню за власним бажанням.
На підставі наказу про звільнення мав бути внесений запис до трудової книжки.
Якщо у день звільнення працівник через хворобу не має можливості забрати трудову книжку та належну йому суму коштів, то йому надсилається поштою рекомендований лист із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки, а кошти виплачуються не пізніше наступного дня після пред’явлення працівником вимоги про розрахунок.
3 жовтня роботодавець уже не має підстав звільнити працівника за заявою від 15 вересня, оскільки минув двотижневий термін з дня попередження працівником про своє звільнення за власним бажанням. Тому рекомендуємо запропонувати працівнику написати нову заяву про звільнення (наприклад, за угодою сторін).
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті